7 неочевидних причин переїдання

1920


Зміст

  • Чому ми переїдаємо?
  • Причина 1. Легкість і доступність отримання
  • Причина 2. Невідповідна посуд і обман зору
  • Причина 3. Вигідна упаковка і бажання заощадити
  • Причина 4. Жадібність і ощадливість
  • Причина 5. Довірливість і падкость на виверти маркетологів
  • Причина 6. Занадто великий асортимент в магазинах
  • Причина 7. Невміння розрізняти голод і спрагу
  • Чому це важливо?
  • Не тільки хороший апетит здатний привести до переїдання. Є й інші чинники, що викликають нестримне бажання похрумтіти цукеркою або печивом. Запам’ятайте їх і постарайтеся врахувати в подальшому.

    Чому ми переїдаємо?

    Дієтологами були виявлені 7 причин, чому навіть після ситного обіду ми нерідко продовжуємо хотіти їсти і частенько з’їдаємо понад міру.

    7 неочевидних причин переїдання

    Причина 1. Легкість і доступність отримання

    Не зберігайте смаколики на видному місці — це збільшує спокуса поласувати в невизначену годину. Коли їжа знаходиться на відстані витягнутої руки, стримуватися складніше. Розставляти вазочки з цукатами і цукерками по всіх кімнатах — не правильно. Нехай все зберігається в шафці на кухні, на найвищій полиці. Пакет туго зав’язаний!

    Не купуйте відразу всього і багато. Віддавайте перевагу шоколадкам в міні-форматі, невеликим пачок горішків. Якщо берете ласощі на вагу, беріть буквально жменьку. А ще краще поштучно.

    Причина 2. Невідповідна посуд і обман зору

    Витягнуті тонкі склянки здаються нам об’ємніше, ніж низькі і пузаті аналогічної місткості. Намагайтеся вживати всі калорійні напої — соки, смузі та інші з вузьких і високих склянок. Вам буде здаватися, що ви випили більше, ніж насправді. Також привчіть себе їсти з невеликої посуду. Це створить ілюзію «повної чаші», хоча насправді ви поклали всього по ложці.

    Причина 3. Вигідна упаковка і бажання заощадити

    Відразу багато продуктів за привабливою вартістю — теж спокуса з’їсти більше. Якщо можливості придбати харчові товари поштучно немає, візьміть сімейну упаковку, але вдома розділіть її — розкладіть пакетів і контейнерів.

    Ще одна відмінна ідея — купувати такі товари складчину. Наприклад, з мамою або сестрою. Замовили коробку печива? Роздайте по пакетику родичам. Не шкодуйте грошей, пожалійте своє здоров’я.

    Причина 4. Жадібність і ощадливість

    Знову до питання про економію. У багатьох жінок не піднімається рука викидати продукти, навіть якщо вони не смачні або не дуже свіжі. Більшість господинь поспішають зробити з скисшего молока сирники або запіканку з макаронів, які пролежали в холодильнику тиждень. В результаті — переїдання. Сім’я їсть те, що «за планом», а ще доїдає те, що «завтра вже зіпсується». Не привчайте до цього ні себе, ні домочадців.

    7 неочевидних причин переїдання

    Причина 5. Довірливість і падкость на виверти маркетологів

    Як часто вам доводилося натрапляти на пропозиції типу «Два гамбургера по ціні одного», «другий стакан газованої води безкоштовно». Або, наприклад, як в мережі швидкого харчування Бургер Кінг або в ресторані Ікеа — вам достатньо заплатити за порожню склянку. А наливати напої в нього можна скільки завгодно безкоштовно. Це і є пастка маркетологів.

    Спокуса напитися запас, та ще й з собою захопити, дуже високий. Справжня перевірка на міцність. Не дайте збити себе з пантелику — випийте рівно стільки, скільки хочеться, і не більше. Так чи виправдана низька ціна, щоб жертвувати всіма зусиллями по зниженню ваги, які ви вже доклали?

    7 неочевидних причин переїдання

    Причина 6. Занадто великий асортимент в магазинах

    Побачили новий йогурт з солоною карамеллю і праліне, як тут втриматися? Спритні виробники і рекламісти постійно винаходять трюки, щоб підвищити продажі. І досить часто вони грають на бажання спробувати щось нове. Особливо, коли на упаковці зазначено «Обмежена серія».

    Намагайтеся не реагувати на подібні пропозиції. В крайньому випадку купуйте, але на двох з подружкою.

    Причина 7. Невміння розрізняти голод і спрагу

    Часто нам здається, що ми хочемо їсти, хоча насправді людину мучить спрага. Перевірити це дуже просто — випити чистої негазованої і несолодкої води невеликими ковтками. Якщо через 10-15 хвилин почуття голоду повернеться, перекусіть. Якщо ні, проблема вирішена — прийміть їжу за розкладом, як запланували. Для перекусу ж добре підійдуть прості і в міру калорійні продукти (список в цій статті). Також рекомендується склянку води перед кожною трапезою, приблизно за півгодини.

    Чому це важливо?

    Для того, щоб перевищити добову норму калорій, потрібно зовсім небагато. Достатньо однієї зайвої порції десерту або пари стаканчиків недиетической коли, не кажучи вже про гамбургері в подарунок.

    Дієтологи підрахували, що в середньому різниця між споживаними і расходуемыми калоріями становить не більше 50 одиниць на добу. З тих, хто повільно, але вірно набирає вагу, 90% можуть зберегти фігуру, відмовившись від 50 зайвих калорій. А щодня рятуючи себе від сотні, можна навіть успішно худнути. Не варто недооцінювати перекуси. Кожна ложка джему або жменька горішків віддаляє вас від стрункої фігури, пам’ятайте про це.