Дієта «6 каш» — дешево і ситно. Йде до 5 кг за тиждень

2250


Зміст

  • Правила дієти
  • Переваги і особливості
  • Приготування каш
  • Схуднення на гречаної або рисової крупи відомо більшості шанувальників розвантажувальних дієт. Однак подібного раціону існує гідна, а головне — більш різноманітна альтернатива. Використання не одного, а кількох видів каш по черзі забезпечує в підсумку вражаючі результати. При цьому сидіти на такій дієті менш нудно, ніж заливати щодня окропом одну і ту ж крупу.

    Правила дієти

    Харчуватися потрібно 4-5 разів на день, з’їдаючи тарілку каші на воді, приготовленої без солі, цукру і масла. Для додання страві смаку дозволено використовувати натуральні приправи: трави, корицю, куркуму або лимонний сік. Протягом тижня щодня необхідно використовувати один з пропонованих видів зерен в суворій послідовності: пшеницю, пшоно, овес, рис, ячну крупу, ячмінь. В останній день потрібно варити кашу-асорті з суміші всіх злаків. Строгий варіант передбачає подальшу очищення — розвантажувальний день на воді.

    Якщо таке меню здається надмірно прісним, його можна доповнити 2-3 видами овочів і фруктів. Можна на вибір: свіжі зелені яблука, білокачанна капуста, брокколі, редис, огірки, будь-яка зелень, листовий і качанний салат. Раз в тиждень допускаються тушковані в білому йогурті гриби (також без солі). Але важливо пам’ятати, що це — лише доповнення до основних прийомів їжі, тобто, — каш. У день можна з’їдати не більше 1 огірки, яблука, двох столових ложок грибів або невеликого блюдця салату.

    Пиття при такому раціоні потрібно рясне: до 2,5 л рідини на добу. Враховуючи відсутність солі, утворення набряків можна не побоюватися. Крім води можна вживати слабозаваренний зелений або ромашковий чай, але без цукру. Достатня кількість рідини, що забезпечить регулярне виведення токсинів і моторику кишечника. Клітковина, що міститься в крупах, сприятиме своєчасному очищенню організму. Якщо дотримуватися питний режим, можна обійтися без щоденних клізм, які пропонується ставити на цій дієті, щоб уникнути запорів.Дієта «6 каш» — дешево і ситно. Йде до 5 кг за тиждень

    Переваги і особливості

    Енергетична цінність денного меню складає не більше 1000 ккал. У ньому відсутні жири і цукор, завдяки чому вага неминуче йде. За тиждень можна втратити близько 4-5 кг, разом з надлишками рідини. При цьому худнуть позбавлені від дискомфорту, пов’язаного з необхідністю є масу несмачних страв. Каша, знайома багатьом з дитинства, психологічно сприймається як звична ситна їжа. У холодну пору року така страва особливо актуально, особливо в гарячому вигляді. Швидко наповнюючи шлунок, відварені крупи надовго позбавляють від почуття голоду. Це важливо для тих, хто любить поїсти щільно. Не кажучи вже про граничну дешевизні раціону. Навряд чи знайдеться ще один такий же економічний спосіб схуднення.

    Практикувати «6 каш» без шкоди здоров’ю можна не більше 7 діб підряд, так як в раціоні відсутні основні поживні речовини і багато вітамінів. При великих запасах зайвих кіло повторювати розвантаження можна через 1-2 місяці. Якщо потрібно злегка відточити фігуру — досить вдаватися до дієти 1 раз у півроку. Цей режим протипоказаний при порушеннях вуглеводного обміну, анемії, низькому рівні гемоглобіну, загострення будь-яких хронічних патологій, під час вагітності, при грудному вигодовуванні.

    Дієта «6 каш» — дешево і ситно. Йде до 5 кг за тиждень

    Приготування каш

    Крупу потрібно брати цілісну або мінімально оброблену:

    • булгур — дроблена пшениця із збереженою зерновий оболонкою;
    • пшоно — звичайне, вищого гатунку;
    • вівсянка — цільні зерна, а не геркулес;
    • рис нешліфований, кращий варіант — бурий або дикий;
    • артек — ячна крупа;
    • перловка — теж цільні зерна замість пластівців.

    Кількість крупи на добу — 250 р. Перед приготуванням її необхідно промивати, потім заливати холодною водою у співвідношенні 1:2 і варити під кришкою на повільному вогні 10 хвилин (перлову — довше). Краще використовувати каструлю з товстими стінками. Знявши з вогню, її потрібно вкривати рушником, щоб крупа настоялася і «дійшла» за рахунок внутрішньої температури протягом 20-30 хвилин. Потім можна додати приправи.

    Одержуваний обсяг продукту потрібно ділити на кілька рівних порцій і неквапливо є в один і той же час. За 30 хвилин до і через півгодини після чергової тарілки каші бажано випивати по склянці води. Виходити з дієти потрібно плавно, вводячи в меню сіль, жири та інші продукти потроху. Інакше є великий ризик отримати скинутий зайву вагу назад у найкоротший термін.