8 позитивних змін, які відбудуться, якщо ходити щодня

1368

«Прогулянка — це найкращі ліки для людини», казав колись Гіппократ. Дійсно, ходьба пішки — наипростейшее, але дуже ефективна вправа, виконувати яке може кожен. Протипоказань до ходьби в спокійному темпі дуже мало. Фактично тільки одне — неможливість пересуватися без сторонньої допомоги. Піші прогулянки для зміцнення здоров’я підходять чоловікам і жінкам незалежно від віку, з будь-яким рівнем фізичної підготовки. Швидкість і маршрут пересування, тривалість підбираються індивідуально, залежно від самопочуття.

Інша справа спортивна ходьба. Такі тренування не рекомендовані при застуді, діабеті, аритмії, глаукомі, підвищеному артеріальному тиску, після інфарктів, інсультів, у період відновлення після операцій та травм. Тому ми зупинимося на спокійній, неспішної ходьби, піших прогулянках в розміреному темпі.

При ходьбі в роботу включаються практично всі групи м’язів, що сприяє підтримці в тонусі всього тіла. При регулярних піших прогулянках активізуються біомеханічні і нейрофізіологічні процеси, що відповідають за позитивні зміни в організмі і прискорення обмінних процесів.

А в поєднанні з правильним харчуванням і нормальним сном будуть помітні радикальні зміни. Вам не доведеться звертатися до лікарів!

8 позитивних змін, які відбудуться, якщо ходити щодня

8 позитивних ефектів ходьби

  • Позитивні зміни в мозку, зміцнення психічного здоров’я. Закордонні вчені прийшли до висновку, що ходьба — найкраща профілактика хвороби Альцгеймера. Прогулянки на свіжому повітрі також відмінно допомагають впоратися зі стресом, розумовими перенапруженнями, депресією.
  • Зміцнення суглобів і кісток. Ходьба забезпечує здоров’я суглобів і зв’язок, запобігає втраті кісткової маси і навіть зменшує ризик переломів. Всього 30 хвилин прогулянок в день допоможуть позбутися від запалень суглобів, наполягають фахівці Фонду лікування артриту.
  • Поліпшення зору. Між ногами й очима є зв’язок — неймовірно! Але також доведено: регулярні прогулянки запобігають розвиток захворювань очей, в тому числі, глаукоми. Важливо: мається на увазі повільна ходьба. Спортивна при глаукомі протипоказана.
  • Зміцнення серця і судин. Рух — краща профілактика хвороб серця, це відомо всім. Вчені Американської асоціації серця довели: в питаннях запобігання інфаркту та інсульту ходьба не поступається бігу. Регулярні прогулянки нормалізують артеріальний тиск і знижують рівень холестерину, зменшуючи ризики розвитку хвороб серця на 40%.
  • Нормалізація травних процесів. Всього півгодини ходьби в день покращують перистальтику кишечника і сприятимуть більш якісному травленню. Крім того, ходьба — найкраща профілактика раку прямої кишки.
  • Збільшення об’єму легень. Це позитивна зміна в організмі відбувається внаслідок регулярних аеробних навантажень. Обсяг легень збільшується, дихання стає більш глибоким. Інший позитивний ефект — більш швидке і легке позбавлення від накопичених токсинів і шлаків.
  • Позбавлення від болів в спині. Ходьба допомагає впоратися з больовими відчуттями в спині, зменшити їх прояв і запобігти неприємні симптоми надалі. При відсутності серйозних патологій прогулянки можуть стати справжнім порятунком для тих, хто страждає болями в попереку. Ходьба сприяє активної циркуляції крові в хребті, покращує його гнучкість. Важлива умова: правильно підбирайте взуття. Якщо болі не припиняються і не вщухають, обов’язково відвідайте лікаря!
  • Зміцнення м’язового корсета. Щоб м’язи були здоровими і сильними, зовсім не обов’язково відвідувати спортзал. Вчені впевнені, що тренування з власною вагою, включаючи ходьбу по пересіченій місцевості, особливо в гору, здатні підтримувати тонус м’язів не гірше занять на тренажерах.
  • При наявності надлишкової ваги бонусом йде схуднення. Якщо проходити не менше 10 тисяч кроків на добу, плавне зниження ваги гарантовано. Підходить на кожен день — відновлювальний період після прогулянки у здорової людини відсутня.