5 «корисних» продуктів, які насправді шкідливі

864


Зміст

 • №1. Покупні соки в пляшках і тетрапаках
 • №2. Фруктові йогурти, сирки і десерти
 • №3. Каші швидкого приготування
 • №4. Мюслі і сухі сніданки
 • №5. Батончики для схуднення
 • Шкідливі продукти, які маскуються під корисні. Хочете дізнатися, яка їжа увійде в цей список? Читайте статтю до кінця. Здавалося б, всім все ясно. Гречка — корисна. Її треба їсти на сніданок. Чебурек — шкідливий. Його краще взагалі не їсти. Що може бути простіше? Все ж зрозуміло. Але досвідчених виробників, така ситуація не влаштувала, і промисловці пішли на хитрість — навчилися маскувати шкідливі продукти під корисні, прикриваючись яскравими етикетками і рекламними слоганами. Сьогодні ми розповімо, що це за продукти.

  №1. Покупні соки в пляшках і тетрапаках

  Нав’язлива Реклама і надоедлива. Кожен день нам розповідають, скільки користі в одному невеликому склянці соку з пакета. Клітковина цілого плоду, вітаміни, пектин, каротин, антиоксиданти. Так і хочеться взяти з полиці кілька різних смаків. Але не варто цього робити. Краще купіть соковижималку.

  Тривале зберігання навіть домашнього соку призводить до виснаження його природного складу. Магазинні і зовсім шкідливі. У них обов’язково є консерванти.

  5 «корисних» продуктів, які насправді шкідливі

  Є ще соковмісні напої (про це пишуть дрібним шрифтом на звороті упаковки) — в них вміст натурального соку менше 10%.

  №2. Фруктові йогурти, сирки і десерти

  Натуральний йогурт повинен бути білим, або з легким кремовим відтінком. В міру густою з ніжним молочним ароматом. Все, що продається в сиропі, зі шматочками фруктів, бісквіта і шоколаду, родзинками, чорносливом, горіхами, гранолой і різними іншими наповнювачами — десерти з мінімальною корисністю.

  У них величезна кількість цукру, барвників, крохмалю, ароматизаторів. Вони вгамовують голод на дуже короткий термін, і майже зовсім не задовольняють потребу організму в макро – і микронутриентах. Такі продукти не сприяють схудненню. Навпаки, можуть спровокувати набір ваги, якщо вживати їх в їжу щодня.

  5 «корисних» продуктів, які насправді шкідливі

  Купуйте натуральні білі йогурти різної консистенції з хорошим складом. Якісний йогурт виготовляється з молока нормалізованого пастеризованого з додаванням закваски молочнокислих бактерій. Кількість молочнокислих мікроорганізмів також вказується.

  Те ж і з сиром. У складі натурального продукту тільки молоко і закваска.

  Як не купити шкідливий продукт замість корисного?

  • Читайте склад, прописаний дрібним шрифтом. Читайте все повністю.
  • Менше уваги великим написами типу «еко», «фітнес», «дієтичний», «легкий» і іншим. Не вірте рекламі. Поки не прочитали склад, йогурт або сир не кладіть у кошик.

  Побоювання повинні викликати не тільки йогурти і сирки з наповнювачами, але і знежирені молочні продукти. Для збільшення строку зберігання і поліпшення смакових якостей в знежирені продукти кладуться різні штучні добавки.

  №3. Каші швидкого приготування

  Ні, це не про пюре або локшину. Мова про каші: гречана, вівсяна, лляна, горохова. Вони розфасовані по пакетиках, коштують копійки і продаються майже у всіх магазинах. Вважаються корисними сніданками і перекусами. Наприклад, гречка з грибами або вівсяна каша з горіхами і медом. Разом з тим, вони такі ж «дієтичні», як бутерброд з ковбасою. У них немає нічого цінного і натурального. А смак і аромат досягається за рахунок харчових добавок.

  Все дійсно корисні каші потрібно варити, причому чим довше, тим краще. Наприклад, геркулес. З усього асортименту краще вибирати той, який готується не 5, а 15 хвилин.

  5 «корисних» продуктів, які насправді шкідливі

  №4. Мюслі і сухі сніданки

  Подушечки з начинкою, зірочки, шоколадні кульки, гранулах або мюслі. Майже все, що продається в магазинах, — не корисні сніданки, а калорійні бомби, що складаються з швидких вуглеводів і цукру.

  Не буває пластівців фітнес. Майже не буває. Більшість рекламованих продуктів жирні, солодкі і калорійні. Це швидкі вуглеводи. Якщо харчуватися сухими сніданками постійно, можна навіть поправитися, всупереч обіцянкам реклами.

  №5. Батончики для схуднення

  Вони бувають різні: батончики-мюслі, злакові, білкові, протеїнові. Деякі навіть бувають корисними, але далеко не все. Тут правило те ж — читайте склад. Особливо підступні злакові — у них буває більше калорій і жиру, ніж в шоколаді.

  Найбільш безпечні — батончики з сухофруктів. Вони схожі на пастилу. В складі не повинно бути нічого крім сухофруктів і горіхів.