9 причин є листовий салат щодня

2065

У холодну пору року, коли помідори, огірки і багато інші овочі стають менш смачними, але значно дорожчають, на допомогу котрі худнуть приходить листовий салат. Він продається практично в будь-якому магазині і дешево коштує — в центральних регіонах Росії близько 39 рублів. Продукт зазвичай реалізується в горщиках, що дозволяє значно продовжити термін свіжості ніжно-зелених листків. Багато господинь примудряються зберігати салат в холодильнику до 6-7 днів.

Листовий салат практично не містить калорій і володіє м’яким смаком, на відміну, наприклад, від редиски, кінзи, базиліка або щойно зірваного кропу. Його можна додавати в салати, використовувати для приготування бутербродів. А кулінари кладуть салат навіть у гарячі страви: у запіканки, супи.

Салат завжди є в холодильнику у тих, хто піклується про своє здоров’я — в його складі маса корисних елементів. Тому дієтологи радять вживати салатну зелень кожен день. В яких стравах — не важливо. Відомо, що вперше салат почали обробляти в країнах Середземномор’я. Пізніше культура прижилася в Європі і Росії. Сортів листового салату безліч. Сюди відносять і айсберг, і пекінську капусту і салат-латук. Їх можна їсти практично без обмежень. Калорійність свіжого листя айсберга і латуку — не більше 15 ккал на 100 грамів.

Сама корисна зелень свіжа. Купуючи салат в горщиках, не забувайте оцінювати зовнішній вигляд листя і звіряти терміни придатності. Салат найкраще додавати в страви зі свіжих овочів у сирому вигляді він збереже більше вітамінів.9 причин є листовий салат щодня

Користь листового салату

Головним достоїнством листового салату є дуже низька калорійність і багатий вітамінами складу при доступній вартості. Саме вміст корисних речовин робить цей продукт таким популярним. Ось 9 причин, за якими вживати зелений салат в їжу потрібно як можна частіше.

  • Вітаміни груп A, B, C, K, PP у складі благотворно впливають на стан нігтів, волосся та шкіри. Вітамін E — життєво необхідний для підтримки жіночого здоров’я і краси, фолієва кислота — для репродуктивної системи жінок і чоловіків.
  • В зелені присутня більшість цінних мікроелементів: калій, фосфор, залізо, цинк, марганець. Всі вони важливі для здоров’я серцевого м’яза і судин, допомагають засвоюватися вітамінів.
  • Зелений салат знімає нервову напругу, покращує настрій і сон.
  • Аскорбінова кислота у складі зелених листя зміцнює імунітет і допомагає протистояти вірусним і простудним захворюванням. Особливо важливо в холодну пору року.
  • Салат знижує «поганий» холестерин і є відмінним засобом профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи.
  • Регулярне вживання в їжу салату знижує ризик розвитку варикозу і утворення тромбів.
  • Салат містить антиоксиданти, що допомагають боротися з природним старінням організму, перешкоджають появі зморшок.
  • Зелений салат корисний при схудненні — в ньому немає жиру і вкрай мало калорій. Його можна їсти у великих кількостях і не поправлятися. До того ж, велика порція салатних листя на тарілці разом з основним блюдом сприяє більш швидкому і довготривалого насичення.
  • Айсберг і латук потрібні не тільки тим, хто худне, але і всім, хто стежить за своїм здоров’ям. Свіжа зелень нормалізує травлення і прискорює перетравлювання навіть важкої жирної їжі.
  • 9 причин є листовий салат щодня

    Можливу шкоду

    Листова зелень має щавлеву кислоту в складі і може бути протипоказана при:

    • коліті і ентериті;
    • гепатиті і подагрі;
    • хвороби нирок та сечовивідних шляхів;
    • туберкульозі та бронхіальній астмі.

    Листовий салат може володіти легким проносним ефектом!