9 продуктів, які помилково вважають дієтичними

2345


Зміст

  • Хлібці
  • Гіркий шоколад
  • Свіжовичавлений сік
  • Супи з пакетиків
  • Молочні продукти
  • Мультизернові хліб
  • Напої в пляшках
  • Червоне м’ясо
  • Суші і роли
  • Нерідко дієти довго не приносять результатів. Пояснюється це просто. Існує ряд продуктів, віднесених до категорії дієтичних безпідставно.

    Хлібці

    До їх складу часто входить біла рафінована або вівсяне борошно, жири, дріжджі. А на приналежність до дієтичного продукту вказує частка висівок або насіння. Якщо порівняти калорійність таких хлібців і звичайних сухарів, різниці не буде. Тому виробники іноді вказують енергетичну цінність 100 г., а однієї штуки. Не дивно, що схуднути за допомогою цього продукту не можна. З тим же «успіхом» можна включати в дієту печиво, булочки або чіпси.

    Гіркий шоколад

    Його рекомендують ласунам замість цукерок та інших солодощів. Однак по калорійності молочний шоколад з горіхами та карамеллю від гіркого майже не відрізняється. З’їсти 1 квадратик можна, незважаючи на сорт. А ось більшу кількість того чи іншого вже загрожує накопиченням ваги. Корисніше час від часу дозволяти собі менш важкі ласощі: зефір або мармелад.

    9 продуктів, які помилково вважають дієтичними

    Свіжовичавлений сік

    Здоровою їжею є цілі фрукти. В них міститься клітковина, яка регулює всмоктування вуглеводів. А сік хоч і корисний, але містить багато цукру. У склянці апельсинового фрешу його майже 5 ч. л. Калорійність порції такого напою становить половину від цілого сніданку або обіду. Для схуднення це сумнівний продукт.

    Детальніше про те, що корисніше: сік або цілий фрукт, читайте в цій статті.

    Супи з пакетиків

    Незважаючи на привабливі написи на упаковках, дієтичних страв швидкого приготування не існує. В одній порції такого супу міститься добова норма солі, гідрогенізовані жири, підсилювачі смаку, стабілізатори та інші хімічні добавки. Схуднути вони не допоможуть, а шкоди здоров’ю приносять чимало: викликають набряки, порушують роботу печінки.

    9 продуктів, які помилково вважають дієтичними

    Молочні продукти

    В яскравих банках і пляшках з «дієтичні» йогуртами міститься цукор, крохмаль, барвники та ароматизатори. Всі ці наповнювачі покликані поліпшувати вигляд і смак знежирених продуктів. Це десерти — корисними для фігури їх вважати не можна. Натуральні молочні продукти теж сприяють схудненню рідко із-за високого рівня холестерину. Винятки: нормалізоване молоко та сироватку.

    Мультизернові хліб

    Житній колір, велика кількість зернової посипання або висівок у м’якушці не повинно вводити в оману. Якщо хліб легко мнеться і швидко відновлює форму, в ньому міститься пшеничне борошно вищого сорту, прискорювачі дозрівання тіста і багато дріжджів. Цільнозерновий хліб, який корисний організму, щільний і важкий.

    9 продуктів, які помилково вважають дієтичними

    Напої в пляшках

    Зелений чай хороший, коли приготований з справжніх листків. В пляшках міститься напій, нічого спільного з ним не має. Квас, лимонад з категорії лайт теж оманливі. Підсолоджувачі посилюють відчуття голоду провокують викид інсуліну. А комплексні хімічні добавки забруднюють організм токсинами. З раціону напої в пляшках потрібно виключати.

    Червоне м’ясо

    Стейки і відбивні прийнято вважати дієтичними, якщо вони приготовані на грилі і подаються з овочевими гарнірами. Це почасти справедливо. Але м’ясо буває різним. Для дієти корисно вибирати грудинку. Філейні частини і реберця містять багато жиру, навіть якщо шпику на них немає. Тому в кафе і ресторанах краще вибирати курячу грудку або індичку. Стейки інших видів зазвичай жирніше — власники ресторанів знають, що так смачніше.

    9 продуктів, які помилково вважають дієтичними

    Суші і роли

    Низькокалорійними з страв японської кухні можна вважати сашимі, роли з овочевими начинками, наприклад, свіжим огірком. Інші види містять надмірну кількість жирів. Порція ролів з креветками «важить» майже 500 ккал., що можна порівняти з шматком жирного торта. Начинки цих страв готуються з використанням майонезу, маргарину, вершкового масла, смажаться у фритюрі. Тим, хто сидить на дієті, не слід зловживати посиденьками в суші-барах.

    Запам’ятайте ці помилкові ПП-продукти і споживайте помірно, не переїдайте. Ви можете дозволити собі трохи шоколаду або суші, тільки якщо зумієте «вписати» їх у добову калорійність раціону. Як розрахувати норму калорій для тих, що худнуть, читайте в цій статті.