7 простих установок на схуднення

2737

Щоб скинути вагу, треба зовсім небагато — запрограмувати себе на успіх і рухатися до мети, не звертаючи. Знань потрібно мінімум — все вже давно викладено в популярній формі. Одна з таких статей є на нашому порталі — «Хочу худнути: з чого почати». Матеріал доступний за посиланням.

Змінивши напрям мислення, ви будете легше переносити тяготи дієт, а кілограми будуть йти набагато легше. Потрібно тільки захотіти і перенаправити енергію в правильне русло. Для цього послужать наступні установки.

7 установок для тих, що худнуть

  • «Запишуся в спортзал і займуся собою заради себе, а не заради чоловіка». Худнути на догоду комусь, навіть дуже близькій, — невірна установка. Вона занадто слабка, щоб бути життєздатною. Налаштуйтеся перетворитися для себе! Спробуйте мотивувати себе мріями про красивої фігури. Уявіть, як зможете надіти відверту сукню, позбудетеся від задухи і болю в колінах.
  • «Спадковість — не перешкода». Багато жінок не худнуть, заспокоюючи себе тим, що генетично схильні до повноти. Таким чином вони перекладають відповідальність на природу і перестають докладати будь-яких зусиль взагалі. Це велика помилка. Здорове харчування і спорт зроблять фігуру підтягнутою. Це лише питання часу. Безперечно, спадковість накладає відбиток на зовнішність, але коригувати контури тіла на оптимальному для себе рівні — цілком здійсненно.
  • «Зустрічатися з друзями можна не тільки в кафе». Перекуси у приємній компанії — найнебезпечніші. Під задушевні розмови можна з’їсти набагато більше, причому непомітно. Дайте собі слово зустрічатися з подругами не тільки за накритим столом. Запропонуйте зібратися в басейні, в парку, в ТРЦ. Постарайтеся розділити процеси спілкування та поглинання їжі. Це важливо, кажуть психологи.
  • «Я не буду доїдати з міркувань економії». Залиште шкідливу звичку — доїдати за дітьми і домочадцями. Єдино вірним сигналом для припинення прийому їжі служить відчуття насичення. Якщо до того часу на тарілці ще щось залишилося — викидайте без жалю. Навіть якщо ви в ресторані. Звичка доїдати — дуже шкідлива. Вона не сприяє економії, але здорово розтягує шлунок і призводить до відкладення зайвих кілограмів.
  • «Я не буду об’їдатися навіть корисною їжею». Черговий міф — від низькокалорійних продуктів не повніють. Це не так: повніють від всього, що не вкладається в добову норму калорій. Зайві кілограми накопичуються від надлишку їжі, який не встиг згоріти, і не важливо, було це банан або шпроти в олії. Всі продукти мають певну енергетичну цінність. Напої теж. Почніть рахувати калорії хоча б приблизно, щоб не перевищити рекомендований калораж. Про те, як розрахувати свою норму калорій для схуднення, читайте в цій статті. І ведіть підрахунок з’їденого!
  • «Зриви мені не страшні». Знаєте, чим небезпечні зриви? По-перше, це маса калорій, які відразу ж відкладеться у вигляді жиру, якщо не встигнути їх витратити. По-друге, зірвався людина починає зневірятися, картати себе і в результаті наїдається калорійними стравами під зав’язку, до відвалу. Як правильно? Поїли пельменів, жирного м’яса або смаженої картопельки? Зупиніться на це, не діставайте торт до чаю. Голодувати на наступний день теж не треба — харчуйтеся як зазвичай, як і до цього.
  • «Струнка фігура — круглий рік». У багатьох вже увійшло в звичку «приводити себе у форму до літа». Напевно, вони думають, що в холодну пору року не обов’язково бути стрункою — верхній одяг все приховає. Підхід невірний. Підтримувати вагу потрібно цілий рік, а не влаштовувати гойдалки: восени — 90, навесні — 45. Жорсткі дієти пригнічують організм, а зниження ваги при такому підході часто відбувається за рахунок втрати м’язової тканини, а не жиру. Крім того, скачки ваги не корисні в принципі. Намагайтеся уникати сильних коливань ваги. Для цього харчуйтеся помірно і розумно круглий рік.