4 неявних причини набору ваги

894


Зміст

 • Причина 1. Неправильне зважування
 • Причина 2. Стрес
 • Причина 3. Ви випили занадто багато води або переїли солоної їжі
 • Причина 4. Скоро критичні дні
 • Здавалося б, переїли — одужали. Але не все так просто. Є й інші причини збільшення маси тіла — коли ваги показують не ту цифру. Дізнайтеся, в чому може бути справа, щоб не лякатися чергових змін. Не варто зневірятися, панікувати і опускати руки. Головне — чисте харчування і регулярність фізичних навантажень, тренувань, і результат не змусить себе довго чекати.

  Чому вага коливається: то збільшується, то зменшується? Є 4 неочевидних причини, про які ми часто не замислюємося. Плюс на вагах — не завжди результат переїдання. Отже, чому зростає вага?

  Причина 1. Неправильне зважування

  Банально, але факт — деякі просто не вміють користуватися вагами. Не будемо зупинятися докладно на похибки цього побутового приладу, але відзначимо, що має значення, як, коли і в чому ви взвешиваетесь.

  Так, дізнаватися свою вагу рекомендується на одних і тих же вагах, регулярно в один і той же час доби — вранці натщесерце, відразу після пробудження, в одній і тій же одязі. В ідеалі — голяка, в нижній білизні або тонкої піжамі. Зважуватися в светрі і джинсах не потрібно — прилад покаже куди більше значення. Детальніше про правила зважування читайте в цій статті.

  Щоб не панікувати даремно, робіть виміри або орієнтуйтеся на улюблені речі. Якщо ваги показали плюс, а вузьке плаття сидить як влите, отже, фігура в порядку. Обсяги тіла — більш точне мірило, ніж цифра на вагах. Як правильно робити заміри, читайте тут.

  4 неявних причини набору ваги

  Причина 2. Стрес

  Можливо, напередодні ви сильно перенервували або недоспали. Гірше — якщо це увійшло в звичку. Як стрес сприяє збільшенню ваги?

  Результати численних досліджень показали, що взаємозв’язок між нервовими переживаннями і набором ваги є. Якщо коротко — постійний стрес сприяє зміні гормонального фону. Так, порушений баланс кортизолу, інсуліну і естрогену веде до порушення ліполізу і збільшення маси тіла відповідно.

  Гормони кортизол і адреналін виділяються у великих кількостях, якщо людина потрапляє в небезпечну ситуацію. Це — захисна реакція, що мобілізує всі сили на миттєве прийняття рятівного рішення. Організм людини розрахований на короткочасну зворотний зв’язок подібного роду, після чого вміст гормонів має прийти в норму. Якщо цього не відбувається і рятівного розслаблення не настає, стрес здатний зіграти злий жарт.

  Коли людина постійно нервує, злиться або боїться чогось, копається в пам’яті, перебираючи події і розмови, організм знову і знову запускає фізіологічну реакцію на стрес, що призводить до стану хронічного дисбалансу. З часом ендокринна система починає функціонувати з порушеннями, як наслідок, зростає вага.

  Інші супутники вічно роздратованого людини — хронічна втома, порушення сну, виснажений імунітет, часті стрибки цукру в крові і постійне бажання втамувати голод шоколадкою або порцією кави.

  4 неявних причини набору ваги

  Причина 3. Ви випили занадто багато води або переїли солоної їжі

  Якщо ви пили багато рідини напередодні, з великою часткою ймовірності ранок ваги покажуть значнішу цифру. Особливо, якщо вода вживалася в поєднанні з вуглеводистої, жирної і особливо солоною їжею. Наприклад, оселедець і мінералка. Набряк гарантований і, можливо, не на один день. В залежності від віку і стану здоров’я надлишки рідини можуть виводитися протягом 1-2 діб.

  Щоб швидше позбавитися від негативних наслідків переїдання, нормалізуйте режим сну і неспання і постарайтеся вживати якомога менше солі і спецій. Активніше рухайтеся і пийте чисту воду.

  Причина 4. Скоро критичні дні

  Збільшення ваги перед місячними — нормальне явище. Організм запасається рідиною, яку пізніше втрачає при кровотечі. Така надбавка не залежить від зовнішніх умов і обумовлена виключно особливостями жіночого організму. Тіло набрякає від зайвої води, але швидко повертається в норму, відразу після закінчення місячних. Докладніше про те, чому вага збільшується «у ці дні, читайте в цій статті.