Безпечне схуднення у віці 50+

981


Зміст

 • Як схуднути після 50 років без шкоди для здоров’я
 • Налагоджуємо харчування
 • Що можна і чого не можна їсти?
 • Як часто потрібно харчуватися?
 • Яким спортом зайнятися, якщо вам за 50?
 • Для дому
 • Для залу
 • З віком обмінні процеси сповільнюються — позбавлятися від зайвого стає важче. І повнота часто буває пов’язана з гормональною перебудовою. Залишатися стрункою з роками складніше. Але опускати руки не можна. Зберігати нормальний / рекомендований дієтологами вагу необхідно не тільки для краси, але для здоров’я.

  У огрядного людини більшість процесів в організмі порушується. Виникають складнощі з обміном речовин, знижується рівень фізичної активності, життя стає прісною і одноманітною. З’являються проблеми психологічного характеру, вноситься розлад у внутрісімейні відносини. Тому скидати зайву вагу потрібно не лише молодим дівчатам.

  Спробуємо розібратися, як схуднути жінці у віці, з чого почати.

  Як схуднути після 50 років без шкоди для здоров’я

  • Як правильно дізнатися свою вагу, читайте в цій статті.
  • Як вирахувати свій ІМТ, розповість ця стаття.
  • Як правильно робити виміри тіла, написано тут.

  Що стосується аналізів — їх призначає лікар, на консультацію до якого потрібно записатися.

  Якщо планується не тільки привести в норму харчування, але і зайнятися спортом, слід записатися на прийом до кардіолога. При наявності хронічних захворювань обов’язково відвідайте вузького спеціаліста, у якого спостерігаєтеся.

  Безпечне схуднення у віці 50+

  Налагоджуємо харчування

  Коли винесений вердикт лікарів та прийнято до відома, можна приступати до корекції раціону. Підходити до цього питання потрібно особливо осмислено. Різкі обмеження в їжі можуть принести шкоду.

  Лікарі рекомендують харчуватися повноцінно, збалансовано. Виключити слід тільки деякі продукти.

  Що можна і чого не можна їсти?

  З віком білки організму утворюють в тандемі з вуглеводами нерозчинні сполуки — глікопептиди. Це проводить до втрати еластичності тканин, витончення і проникності мембран кишечника. Це дає «зелене світло» безлічі токсинів.

  Надлишок простих вуглеводів в раціоні може спровокувати погіршення скорочувальної здатності серця, фільтраційної здатності нирок і детоксикаційної здатності печінки. Як наслідок — неможливість чинити опір інфекціям, падіння імунітету, пасивність і млявість. При цьому поживні речовини, що потрапляють в організм з їжею, не витрачаються в процесі життєдіяльності, а осідають у вигляді жиру.

  Безпечне схуднення у віці 50+

  Обов’язково збережіть в раціоні пісне м’ясо, червону і білу рибу, але кількість їх варто обмежити. Згадайте, скільки м’яса ви могли з’їсти в 25 років, а тепер скоротіть порцію вдвічі! Це і буде ваша норма сьогодні. З віком надлишок білка в раціоні також не корисний.

  Обов’язково споживайте рослинні і молочні продукти: кефір, сир, молоко, ряжанку з невисоким вмістом жиру, гречку, рис, чечевицю, горохову і пшоняну кашу.

  Безпечне схуднення у віці 50+

  Кількість жирів обмежте до 2-4 столових ложок рослинного масла в день. У невеликих кількостях можна дозволяти собі вершкове масло. Інші джерела корисних жирів: авокадо, горіхи, червона риба.

  Обов’язково вживайте клітковину (овочі, фрукти). Клітковину також можна купити в магазині.

  А ось кількість кухонної солі слід скоротити істотно — до 6 г на добу. Якщо їжа почне здаватися прісної, компенсуйте недолік солі спеціями, натуральними підсилювачами смаку — часником, сушеними ароматними травами, соком лимона і лайма.

  Безпечне схуднення у віці 50+

  Як часто потрібно харчуватися?

  Намагайтеся їсти частіше і потроху. Так навантаження на шлунково-кишковий тракт знизиться, їжа швидше перетравлюватися і засвоюватися краще.

  У проміжках вирішуються перекуси овочами, ягодами, кисломолочними продуктами. Останній прийом їжі не пізніше, ніж за 3 години до сну.

  І, звичайно, повноцінний сон — не менше 6-8 годин. Якщо спите менше, постарайтеся скорегувати режим дня, щоб вирішити проблему недосипання.

  Безпечне схуднення у віці 50+

  Яким спортом зайнятися, якщо вам за 50?

  Рекомендується помірна інтенсивність занять. Наприклад, така.

  Для дому

  • Ходьба з Леслі Сансон. Методика обіцяє схуднення на 10 кг за 1 місяць без перетренованості і стресу. Детальніше в цій статті.
  • Скандинавська ходьба для схуднення і зміцнення організму. Не для будинку, але для будь-якого скверу, парку, двора. Детальніше в цій статті.

  Також скидати вагу без стресу і перевтоми допоможе звичайна ходьба пішки. Як правильно ходити, щоб втрачати зайві кілограми, читайте в цьому матеріалі.

  Для залу

  • Зумба-фітнес для схуднення і відмінного настрою. Детальніше в цій статті.
  • Бодіфлекс: дихальна гімнастика для живота. Детальніше в цій статті.