6 основ здорового способу життя і тонкої талії

2683

Щоб добре виглядати і чудово себе почувати, не обов’язково харчуватися травою і тренуватися до знемоги. Досить дотримуватися декількох нескладних правил. Спробуйте самі і переконайтеся, наскільки це легко. Почати ніколи не пізно: щоб прийти у форму, досить дотримуватися рекомендацій протягом 1-2 місяців. Щоб результат схуднення став більш значним — до півроку. Те, про що мова піде нижче, це не короткострокова дієта. Постарайтеся, щоб це стало корисною звичкою на все життя.

6 етапів переходу до здорового способу життя

Щоденний аналіз раціону і всього з’їденого. Зараз це особливо просто: завантажити відповідну програму на смартфон можна за дві хвилини і користуватися абсолютно безкоштовно. Враховуйте все, що споживаєте протягом дня, включаючи напої, чай і кава з додаванням молока і цукру. Записуйте кожну дрібницю, навіть жменьку горіхів або печиво. Увечері проаналізуйте дані харчового щоденника, і ви здивуєтеся, наскільки багато зайвого може в ньому опинитися. На другий день треба спробувати без цього обійтися. Нічого складного — чиста математика. Вам навіть сподобається!

Орієнтація на натуральні продукти. Щоб не скаржитися на здоров’я і не страждати повнотою, віддавайте перевагу натуральним продуктам, з мінімальною обробкою. За цим принципом в категорію заборонених потрапляють усі без винятку магазинні ковбаси і напівфабрикати, фастфуд, кондитерські вироби, готові обіди в заморожуванні, майонез, кетчуп та інші покупні соуси. Основу раціону повинні складати каші, морепродукти і пісне м’ясо, овочі, ягоди, фрукти, яйця, натуральні молочні та кисломолочні продукти, краще фермерські. Способи приготування: варіння, запікання, приготування на грилі, на пару.На цьому наполягають не тільки дієтологи, але і Аллен Карр — автор бестселера «Легкий спосіб скинути вагу». Карр поділяє продукти на «хороші», які зазнали мінімуму обробки, і «погані», від яких слід відмовитися. Детальніше про книгу Аллена Карра про схуднення в цій статті.

Регулярність прийомів їжі. Важливо не тільки дотримуватися рекомендованої норми калорій і харчуватися правильними продуктами, але і робити це регулярно. Пропускати сніданок, обід і наїдатися на вечерю — підхід в корені невірний. Намагайтеся приймати їжу в один і той же час кожен день, не пропускайте сніданок, перекушуйте корисними продуктами. Не допускайте відчуття сильного голоду, інакше велика ймовірність переїсти.

Фізичні навантаження. Не обов’язково відвідувати спортзал. Якщо немає часу або бажання, не біда. Просто гуляйте більше пішки, відмовтеся від ліфта, частіше користуйтеся громадським транспортом, а не особистим чи таксі. Для підтримки здоров’я достатньо 10 000 кроків на день. Щоб відстежувати, купіть крокомір. Як вибрати крокомір, читайте в цій статті.

Дотримання питного режиму. Вода забезпечує підтримку печінці, сприяє розчиненню і виведенню шлаків і токсинів, стимулює процеси травлення, перистальтику кишечника, перешкоджає сухості і в’ялості шкіри. Не плутайте: чай, кава і соки водою не є. Це їжа, і її треба вносити в харчовий щоденник (див. пункт 1). Докладніше про те, скільки і як пити води, щоб худнути, читайте в цій статті.

Помірність порцій. Привчайтеся наїдатися невеликими обсягами їжі. Так, для жінки — це обсяг її кулачка. Для чоловіка, відповідно, — його. А всі надлишки з великою часткою ймовірності можуть відкластися в жир. Дієтологи рекомендують з’їдати не більше 300 г / мл їжі за раз. Щоб відчуття ситості настав швидше, їжте більше овочів.

Якщо рекомендації не спрацьовують, проаналізуйте пройдений шлях. Можливо, ви перевищували обсяг порцій або зловживали шкідливими продуктами.

6 основ здорового способу життя і тонкої талії