6 міфів, які заважають схуднути

2014


Зміст

  • Міф 1. Щоб схуднути, необхідно відмовитися від вуглеводів
  • Міф 2. Найголовніше — підраховувати калорії
  • Міф 3. Потрібно харчуватися так, щоб завжди відчувати почуття голоду
  • Міф 4. «Антижировой» раціон допомагає швидше схуднути
  • Міф 5. Безглютенові продукти сприяють зниженню ваги
  • Міф 6. Щоб схуднути, потрібно вживати несмачну їжу
  • Зниження ваги багато хто вважають дуже складним завданням. Проте, як показує дійсність, позбутися від зайвих кілограмів може кожна людина, якщо він правильно побудує свій раціон і не буде прислухатися до шкідливих міфів, що існують навколо цієї теми.

    Загнані в рамки і обдурені люди швидше зриваються і так і не доходять для досягнення мети. Їм здається, що худнути дорого, клопітно і важко. Вони бояться, що ніколи цього не зможуть.

    Помилкові твердження і міфи і схуднення, про яких ми розповімо в цій статті, заважають розпрощатися із зайвою вагою. Запам’ятайте ці постулати і не дайте їм укоренитися у вашій свідомості.

    Міф 1. Щоб схуднути, необхідно відмовитися від вуглеводів

    Це помилкове переконання спростували кілька років тому фахівці з США. Вони опублікували керівництво по правильному харчуванню, яке радить для зменшення ваги користуватися американської, середземноморської і вегетаріанської дієтами. Раціон кожної з них містить вуглеводні продукти: квасоля, горох, сочевицю, фрукти.

    Складні вуглеводи дуже корисні. Вони забезпечують нормальну перистальтику кишечника, виводять токсичні речовини з організму, нормалізують мікрофлору кишечника. І найголовніше — поснідавши кашею, ви надовго залишаєтеся ситими. Це скорочує ризики частих неправильних перекусів і переїдання.

    Міф 2. Найголовніше — підраховувати калорії

    Як стверджує фахівець по правильному харчуванню Крістін Кіркпатрік, результат дієти найбільше залежить від якості їжі. Не допускаючи різких стрибків рівня глюкози, можна довго зберігати відчуття ситості. Це дозволяє не переїдати.

    Скрупульозно підраховувати калорії, ігноруючи всі інші рекомендації, не потрібно. Це навіть заважає. Займатися цим краще тоді, коли ви вже трохи розібралися в темі.

    Міф 3. Потрібно харчуватися так, щоб завжди відчувати почуття голоду

    При постійному недоїданні починається занепад сил, людина відчуває роздратування і в підсумку відмовляється від дієти. Щоб під час схуднення відчувати себе нормально і бути в гарному настрої, не можна пропускати прийоми їжі. Як пояснює дієтолог Анна Тейлор, нерегулярне харчування уповільнює метаболізм. Щоб цього не сталося, потрібно приймати їжу через 3-4 години.

    6 міфів, які заважають схуднути

    Міф 4. «Антижировой» раціон допомагає швидше схуднути

    Фахівці стверджують, що відмова від жирів зовсім не прискорює схуднення, а, навпаки, сприяє набору ваги. Під час досліджень вдалося довести, що раціон, в якому присутні здорові жири, прискорює обмін речовин. Відмовившись від них, можна отримати зворотний результат.

    Міф 5. Безглютенові продукти сприяють зниженню ваги

    На жаль, безглютенова їжа містить мало клітковини і багато вуглеводів. Після неї довго не настає відчуття ситості, в результаті людина переїдає і набирає вагу.

    Насправді, глютен небезпечний тільки в одному випадку — при наявності харчової алергії, яка зветься целіакію. Це досить рідкісне захворювання, як і непереносимість лактози. Детальніше про міфічний шкоду глютену читайте в цій статті.

    6 міфів, які заважають схуднути

    Міф 6. Щоб схуднути, потрібно вживати несмачну їжу

    Оману, авторами якого є ті, хто не звик до здорової їжі. Регулярно вживаючи натуральні продукти, людина починає відчувати їх яскравий смак, і його більше не приваблює страви з штучними ароматизаторами та підсолоджувачами.

    До того ж, готувати смачні і одночасні корисні страви не так складно. В розділі «Рецепти» їх безліч. Куряча грудка і брокколі теж можуть бути дивовижні.