Як зрозуміти, скільки кілограмів вам можна скинути без шкоди здоровю

906

Правильне схуднення — оздоровлення організму. Неправильне — шкода. У гонитві за надмірною худобою наноситься непоправної шкоди здоров’ю. Наслідки сумні: від «вбитого» метаболізму і хворого шлунка до зміни гормонального фону. Жінка, відсоток вмісту жиру в тілі якої складає менше 12%, ризикує отримати порушення репродуктивної функції. Різко схудлі дами старшого віку частіше хворіють на остеопороз. Додамо проблеми естетичного характеру: витончення волосся і нігтів, лущення і млявість шкіри, неприємний запах з рота, розтяжки.

Щоб худнути правильно, потрібно працювати над собою наполегливо, але не поспішаючи. Слідувати порадам дієтолога і тренера чітко, але не фанатично. Будь-яка інформація, яка може бути піддана сумніву, повинна перевірятися. І головне, потрібно завжди пам’ятати, що ідеальна вага — поняття широке. Жінці корисно стати незалежною від чужої думки і байдужою до визнаних канонам краси. Це важлива установка, яка допомагає не тільки котрі худнуть. Надмірна критика і нав’язані стандарти часто призводять до бездіяльності і апатії. Щоб не опускались руки, потрібно припинити орієнтуватися на модельні форми, йти своїм шляхом і в своєму темпі.

Крім того, дієтологи просять розрізняти ідеальний вагу і нормальний. Ідеальний вага розраховується з урахуванням віку, зросту, статури та підлоги. Це усереднений показник, йому не обов’язково відповідати. Стандартом краси традиційно вважаються параметри: 90 х 60 х 90. Але взяті окремо цифри не такі важливі — головне гармонійне їх співвідношення. Нормальна вага — той, при якому ви відмінно себе відчуваєте і виглядаєте. При цьому у людини не повинно бути ожиріння. Діагностувати в себе ожиріння допоможе ця стаття.
Як зрозуміти, скільки кілограмів вам можна скинути без шкоди здоровю

На скільки худнути безпечно?

Весь минулий вага — м’язова тканина і вода. Тому не поспішайте радіти, якщо скинули більше. Парадокс: організму простіше витрачати м’язи, чим топити жир. М’язи за своєю структурою більш щільні і важкі, а жир — пухкий і легкий, звідси може створитися ілюзія схуднення. Зате вага жінки, активно займається спортом, може навіть збільшитися. Це також відбувається за рахунок росту м’язів.

Щоб не зациклюватися на вазі, важливо орієнтуватися на інші параметри. Наприклад, на обсяги і окружність талії. Якщо вона ширше 102 см у чоловіків і 88 у жінки, треба терміново худнути. Це свідчить про те, що жир вже почав відкладатися навколо внутрішніх органів, в тому числі навколо серця. Як правильно робити виміри тіла, читайте в цій статті.

Для більшої достовірності даних про своє здоров’я можна здати биоимпедансный аналіз складу тіла. Дослідження допоможе провести поглиблену діагностику ожиріння, виміряти жирову і скелетно-м’язову масу, оцінити достатність білкової компоненти харчування і навіть виявити ряд захворювань. Зробити такий аналіз можна у всіх регіонах Росії. Якщо вміст жиру в організмі перевищує 25% від загальної маси, людині необхідно замислитися над питанням схуднення.

При наявності яких-небудь проблем зі здоров’ям скидати вагу необхідно під контролем фахівця. Аналогічно при ожирінні. Якщо маса тіла занадто велика, рекомендовано збалансоване помірне харчування, заняття щадними видами спорту. Повним людям протипоказаний біг і силові вправи без супроводу тренера (на початковому етапі).