Як вибрати пластичного хірурга

2-11-2021

Пластичний хірург-це фахівець, який змінить вас назавжди і буде нести за це повну відповідальність. Саме тому до вибору такого фахівця необхідно підійти гранично ретельно.

Ситуація ускладнюється тим, що  поки ще немає офіційного ліцензування за спеціальністю «пластична хірургія». Більшість практикуючих фахівців мають ліцензію на право займатися «хірургічною косметологією», однак, для отримання цього документа досить мати дворічний досвід роботи в щелепно-лицевої хірургії – очевидно, що такого малого стажу недостатньо для придбання повноцінної кваліфікації. Хочемо порекомендувати почитати про пластическая хирургия в киеве , тут тільки найкращі спецілісти та доступні ціни.

Таким чином, збирати і аналізувати інформацію про хірургів доведеться самостійно. На що звернути увагу і як уникнути поширених помилок при виборі пластичного хірурга? практично в кожному з декількох десятків інтерв’ю, які мені доводилося брати у практикуючих фахівців даної галузі, я в тій чи іншій формі задавала це питання (незалежно від загальної тематики бесіди) – а на підставі отриманих специфічних рекомендацій і порад була скомпільована ця стаття.

В якості першого кроку необхідно скласти список кандидатів, кожен з яких повинен відповідати двом ключовим параметрам:

  • виконує необхідну вам операцію
  • доступний територіально (практикує в зручному вам місті)

Уточнювати кваліфікацію і досвід, робити висновки про якість роботи і т.п. – завдання не з легких. При виборі пластичного хірурга важливо не тільки вивчити наявну у відкритому доступі інформацію, але і відвідати як мінімум 3-5 консультацій (це свого роду розумний мінімум, а в ідеалі консультацій має бути 7-8 і більше)

У будь-якому випадку, основними критеріями якості при виборі хірурга будуть наступні:

  • освіта
  • кваліфікація та досвід
  • спеціалізація
  • портфоліо
  • відгуки
  • вартість послуг

Зрозуміло, такої підготовки недостатньо для повноцінного вироблення професійних навичок, незважаючи на те, що в деяких випадках особливо здатні представники професії починають проводити самостійні операції вже на старших курсах медінституту. Хірургія (в тому числі пластична) освоюється методом проб, помилок і, як би не блюзнірсько це звучало, експериментів – тому при виборі фахівця необхідно уточнити, де, як довго і під чиїм керівництвом він проходив цей етап навчання.

Крім того, важлива наявність відповідної профільної освіти, що гарантує обізнаність хірурга в анатомії тієї частини тіла, з якою йому належить працювати. Наприклад, дуже бажано, щоб хірург, який має намір проводити ринопластику мав додаткову лор-підготовку, а фахівець з чоловічої інтимної пластики – глибоке знання урології та андрології.

Наступний і, мабуть, ключовий момент, на який слід звернути увагу при виборі пластичного хірурга – це його професійний досвід. Майстерність виробляється виключно практикою, десятками і сотнями проведених операцій. Зрозуміло, мати подібний досвід хірург зі стажем 2-3 роки не може в принципі. Різні фахівці говорять про різний час “становлення”, в середньому воно становить 8-10 років активної практики в одній або декількох клініках.

При цьому, достовірного способу дізнатися, скільки саме операцій провів той чи інший хірург немає – відповідь на це питання можна отримати тільки від самого хірурга і не факт, що він буде щирим. Проте, поцікавитися потрібно, хоча б для того, щоб зрозуміти, чи не намагаються вас обдурити (якщо у відповідь чуємо про тисячі проведених операцій без єдиного ускладнення – безумовно маємо справу з недобросовісним фахівцем)

Вибираючи пластичного хірурга, необхідно переконатися, що потрібна операція є в його практиці однією з основних, пріоритетних. Одна справа, коли хірург може виконати певну операцію в принципі і зовсім інше – коли він спеціалізується на її проведенні, виконуючи регулярно, а часом і щодня.

Кожен практикуючий хірург має власне портфоліо з фотографій, зроблених до і після операцій. Зовсім не обов’язково ці фото будуть представлені на його сайті або в рекламних матеріалах (з міркувань конфіденційності), але показати їх на консультації хірург зобов’язаний.