Остеохондроз, прощай, або 8 способів зміцнити спину без візиту до лікаря

1196


Зміст

 • Найкраща профілактика — рух
 • Як уникнути загострень
 • 5 табу при остеохондрозі
 • «Людина настільки молодий і здоровий, наскільки молодий і здоровий його хребет». Є такий вислів, і його небезпідставно можна вважати вірним. Але, на жаль, абсолютно здорова спина для сучасної людини — велика рідкість. І що ще приємно — хвороби опорно-рухового апарату прогресують і молодіють: остеохондроз зустрічається зараз не рідше, ніж гіпертонія або варикозне розширення вен.

  На больові відчуття в шийному, грудному або поперековому відділі скаржаться приблизно дві третини дорослого населення Росії. Найчастіше це — остеохондроз. Він виникає з ряду причин і прогресує при відсутності лікування. Захворювання являє собою болючий дегенеративно-дистрофічний процес, викликаний дегідратацією дисків хребта, травмами. Причиною розвитку остеохондрозу також може бути неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, вікові зміни, слабкий розвиток м’язів спини. Патологічні процеси можуть активізуватися з-за неправильної постави, носіння високих каблуків і важких сумок, надмірних навантажень і переохолоджень.

  Дегідрації являє собою скорочення кількості рідини в міжхребцевих дисках. В результаті погіршується їх еластичність і рухомість, втрачається здатність амортизувати удари, здавлюються нерви і судини — виникають больові відчуття в кінцівках, шиї і спині. Рідше — міжхребетні грижі, що ще більш болісно і небезпечно. Іноді до них приєднуються головний біль, метеочутливість, шум у вухах і навіть судоми та м’язова слабкість. Радикуліт — одне з проявів остеохондрозу.

  Діагноз «остеохондроз» може поставити тільки лікар. Призначення лікування — теж завдання вузького спеціаліста. Про самостійної терапії не може бути й мови. Але кожна людина в змозі приділяти увагу профілактиці захворювання, щоб підтримувати здоров’я хребта до глибокої старості. Правильне і своєчасно розпочата профілактика остеохондрозу демонструє високі показники ефективності.

  Найкраща профілактика — рух

  Найкраща профілактика хвороб спини — рух і плавання. Лікарі рекомендують прогулюватися хоча б 30 хвилин у день. В ідеалі варто проходити не менше півтора–двох кілометрів. Плавання сприяє зниженню навантаження на міжхребцеві диски і зміцнює м’язовий корсет. Також не варто забувати про правильну поставу.

  Остеохондроз, прощай, або 8 способів зміцнити спину без візиту до лікаря

  Як уникнути загострень

  Якщо хвороба вже розвинулася, необхідно дотримуватися певні правила в побуті і на роботі, щоб уникнути загострень.

 • Їжте сирі овочі і фрукти щодня. Найкорисніші — сирі. Зведіть до мінімуму жирне, борошняне і солодке. Таке харчування піде на користь не тільки хребта, але й фігурі.
 • Частіше плавайте (особливо на спині, кролем або брасом з видихом у воду). У воді вага тіла зменшується, що полегшує роботу м’язів, хребет розтягується і розслабляється. Розвантажувати періодично хребет дуже важливо.
 • Займайтеся на шведській стінці, але без стрибків з висоти і різких рухів. Комплекс повинен бути написаний лікарем або досвідченим тренером. Корисні також аеробіка і аквааеробіка в щадному режимі.
 • Більше гуляйте пішки, витримуючи середній темп. Не варто занадто сильно поспішати, під час руху вам повинно бути комфортно. Дихайте повітрям і отримуйте задоволення від ходьби.
 • Придбайте для сну якісний ортопедичний матрац і подушку. Щоб зробити правильний вибір, можна запитати поради лікаря або скористатися допомогою консультанта у салоні, почитати відгуки про вподобані товари в інтернеті. Коли лікарі говорять про те, що корисно спати на жорсткій поверхні, вони не мають на увазі дерев’яний щит або лавку.
 • Якщо робота сидяча, постарайтеся подбати про облаштування свого робочого місця. Придбайте зручне офісне крісло, висота якого регулюється. Сидіть прямо, стопи повинні стояти на підлозі, голова не нахилена занадто низько.
 • Якщо ви багато часу проводите за комп’ютером, робіть розминку щогодини. Лікарі рекомендують трохи походити, зробити кілька плавних нахилів, провітрити приміщення.
 • По можливості менше нервуйте, намагайтеся уникати стресів.
 • Остеохондроз, прощай, або 8 способів зміцнити спину без візиту до лікаря

  5 табу при остеохондрозі

 • Носити важкі сумки (особливо на одному плечі).
 • Піднімати тяжкості в повсякденному житті або займатися важкою атлетикою. Якщо підняття тягарів неминуче, намагайтеся ділити ношу на кілька частин і переносити в кілька прийомів.
 • Носити високі підбори. Оптимальна висота каблука — до 4 див. Взуття повинна бути за розміром, зручним, не вузькою. По святах можна носити стійкі шпильки, але не більше 3 годин на добу і при відсутності больових відчуттів при цьому.
 • Кататися на гірських лижах, багато бігати і стрибати з висоти, грати в бадмінтон, теніс, футбол, баскетбол. При остеохондрозі заборонені будь-які види спорту, при яких неминучі різкі рухи й повороти. Такі тренування можуть тільки погіршити стан.
 • Переохолоджуватися, піддаватися впливу протягів і вогкості, одягатися і взуватися не по погоді.
 • Якщо неприємні відчуття не проходять і рухливість хребта не відновлюється, будь ласка, зверніться до лікаря. Не терпіть біль і ні в якому разі не займайтеся самолікуванням.