5 видів набряків у жінок: у чому причина і що робити

780


Зміст

 • Чому людина набрякає?
 • Причина перша: проблеми з нирками
 • Причина друга: гормональні порушення
 • Причина третя: варикозне розширення вен
 • Причина четверта: захворювання серця
 • Причина п’ята: алергічні реакції
 • Навислі повіки, кола та набряки під очима — не тільки не естетично, але і шкідливо. Це може говорити про те, що в організмі щось порушилося, розладналося. При цьому набряки можуть спостерігатися не тільки в області, але й по всьому тілу. Спробуємо розібратися, звідки вони беруться і що з ними робити.

  Багато росіяни вкрай неохоче звертаються в лікувальні установи, та марно. Лікарі не втомлюються повторювати: набряки — не менш серйозний привід, щоб відвідати доктора, ніж підвищена температура або болі в горлі. Набряклість лікується, як і інші недуги, особливо на початкових стадіях.

  5 видів набряків у жінок: у чому причина і що робити

  Чому людина набрякає?

  Знаючи причини утворення набряків, можна спробувати змінити ситуацію. Якщо проблема власними зусиллями не вирішується, необхідно звернутися до фахівця!

  Причина перша: проблеми з нирками

  Найпоширеніша причина набряків — порушення роботи нирок.

  Симптоми

  Зазвичай вони розташовуються в області обличчя. Проявляються одутловатостью століття і мішками під очима.

  Що робити

  Звернутися до уролога, здати аналізи та пройти відповідне обстеження. Сечогінні засоби, куплені без рецепта, можуть призвести до зневоднення і вимивання з організму корисних речовин, але не вирішать проблеми. Грамотне лікування призначає тільки лікар!

  Причина друга: гормональні порушення

  Симптоми

  При натисканні ямка не утворюється. Про гормональні порушення також «повідомлять» проблеми зі стільцем, млявість, підвищена стомлюваність, різке зниження або набір ваги.

  Що робити

  Звернутися до ендокринолога, здати аналізи та пройти відповідне обстеження. Відновити баланс допоможе терапія, призначена лікарем. Займатися самолікуванням у цьому випадку категорично заборонено і дуже небезпечно.

  5 видів набряків у жінок: у чому причина і що робити

  Причина третя: варикозне розширення вен

  Симптоми

  Помічали, що до вечора взуття стає тісною? Вузькі чобітки не застібаються? Можливо, варто звернутися до фахівця.

  Розпізнати венозні набряки можна натисканням пальця. Натисніть на гомілку, і якщо в зоні впливу залишиться вм’ятина, це варикоз. Захворювання супроводжується хворобливими відчуттями: ноги гудуть.

  Що робити

  Звернутися до флеболога і пройти обстеження. Після відповідних аналізів лікар призначить комплексне лікування: компресійний трикотаж, гель для ніг. Без призначення лікаря терапію не починайте!

  Причина четверта: захворювання серця

  Симптоми

  Якщо явище має постійний характер і при цьому набряки супроводжуються слабкістю, задишкою, больовими відчуттями в грудях, в більшості випадків це вказує на проблеми з серцем.

  Що робити

  Звернутися до кардіолога і пройти обстеження: ЕКГ, УЗД серця і судин. Самолікування в даному випадку неприйнятно.

  Причина п’ята: алергічні реакції

  Симптоми

  Алергічна реакція може виникнути на певну їжу, напій, укус комахи. В останньому випадку може опухнути не тільки місце укусу, але і органи дихальної системи (набряк Квінке).

  Що робити

  У разі сильної алергічної реакції (набряк Квінке) негайно викличте додому лікаря. Якщо ви алергік «зі стажем», зверніться до алерголога, здайте аналізи повторно.

  5 видів набряків у жінок: у чому причина і що робити

  Є і менш серйозні причини: рясне питво на ніч, зловживання алкоголем, копченими, солоними, перченим стравами, солодощами, недостатній сон, мала рухливість. Ці фактори також провокує набряки.

  Спробуйте скорегувати режим сну неспання, харчові звички, якщо ваше тіло схильне до скупчення надмірної кількості рідини в тканинах. Якщо проблема не йде — відвідайте фахівця, не відкладаючи.