Як правильно підібрати тенісний стіл

9-20-2021

Ідей організації активного дозвілля може бути безліч. Якщо ваш вибір-теніс, то для виховання спортивного духу одних ракетки і м’ячика недостатньо. Потрібно вибрати стіл, який би відповідав усім критеріям майбутньої гри. На що звертати увагу, які відмінності між столами для тенісу є, що врахувати для довгої служби виробу і як вибрати тенісний стіл, розповімо в нашому матеріалі. А зробити свій вибір Ви зможете за посиланням теннисные столы та отримати консультацію від фахівців.

Який тенісний стіл вибрати: види виробів За умовами гри-вуличні і для приміщень

● вологостійкі в основному виготовляються з фанери, яка склеєна формальдегідними клеями. Їх назва говорить сама за себе-такі меблі не схильна до впливу роси, невеликих опадів, конденсату. Однак якщо на вулиці довгий час тримається погана погода (дощі), рекомендується захищати їх чохлом / навісом. Взимку обов’язково прибирати в приміщення.● всепогодні можуть бути виготовлені з пластику або склопластику. Пластикові варіанти недорогі, але можуть деформуватися під впливом високих температур; склопластикові дорожче і не схильні до згубного впливу високих температур. Частина столу для пінг понгу може бути і пластикової, і меламінової. Якість відскоку в такій продукції в основному залежить від товщини стільниці, яка може бути з алюмінієвим прошарком.

● антивандальні — це монолітна конструкція, яку після покупки потрібно закріпити на вже підготовленій площі. Матеріали виготовлення робочої частини тенісного столу на вулицю-меламін, алюміній або сталь. Часто продукція оснащується стаціонарною сіткою з металу.

Тенісні столи для приміщень в основному набувають для установки в установах освіти, офісах, будинках відпочинку, приватних заміських будівлях, якщо дозволяє площа. Популярність цього типу продукції пояснюється невисокою ціною і цілком хорошими експлуатаційними характеристиками. Не рекомендується використовувати таку категорію столів на вулиці-вони не переносять вологості, що значно скоротить терміни їх використання.

За рівнем гри-аматорські, просунуті, професійні

 • аматорські бувають вуличними і для приміщень і відмінно підходять гравцям без досвіду, які хочуть вибрати хороший стіл для настільного тенісу. Вага виробів коливається в межах 45-70 кг. Товщина поверхні для гри-12-19 мм.конструкція без проблем складається / переміщається, в комплекті найчастіше є сітка.● тренувальні (просунуті) столи зі стільницею 19-22 мм мають вагу до 100 кг.призначені для регулярних занять, тому часто встановлюються в школах. Оснащені сіткою, іноді тримачем для зберігання м’ячиків, ракеток. Досить міцні і довговічні.● професійні з товщиною стільниці 25 / 28 / 30 вага такої продукції теж немаленький – 100-200 кг.в основному висоту столика можна регулювати завдяки спеціальним ніжкам, транспортувальним колесами з фіксаторами. Інвентар для гри за такими столами теж професійний. Робоча поверхня ідеально рівна, з покриттям антивідблиску. При покупці варто враховувати, що ці варіанти найдорожчі за рахунок найбільшої товщини стільниці.

Як вибрати тенісний стіл для вулиці основні критерії

 • 1. Товщина / матеріал стільниці. Від першого критерію залежить ціна і вид виробу за рівнем підготовки. Від другого – в тому числі і умови використання. Для вулиці: фсф витримують невелику кількість вологи на зразок роси / короткочасного дощу; пластикові варіанти менш стійкі до високих температур; меламінові столи дорожче, але стійкі і до вологи, і до температури; монолітні сталеві / алюмінієві зазвичай служать без пошкоджень протягом усього терміну експлуатації. Для приміщень: дсп / мдф з домішками алюмінію або титану за рахунок несхильності погодних умов і при акуратній експлуатації будуть служити довго.
 • 2. Робоча поверхня. Слідкуйте, щоб її розміри були рівними з усіх боків, гладкими і без єдиного ухилу. Наявність відблисків говорить про майбутній дискомфорт при використанні.
 • 3. Окантовка. Тут все просто: чим більше її товщина, тим більше стіл захищений від можливої деформації.
 • 4. Компактність. Це важливо, якщо ви плануєте переставляти / прибирати стіл для зберігання, наприклад, на зиму. Також актуально в разі, якщо вибираєте тенісний стіл для дачі. Складна конструкція найзручніше і буває зі звичайною і компактною системою складання. Моделі з компактною системою складання часто не оснащені коліщатками. Збільшують комфорт експлуатації транспортувальними роликами з фіксаторами. В основному аматорський клас столів оснащений звичайною системою складання, просунуті мають ще фіксує механізм і здвоєні колеса для транспортування.
 • 5. Сітка. Майже будь-яка модель столу йде в комплектації з сіткою, розмір якої за стандартом-15,25 см х 1,83 м. Додатково набувають сітку тільки до професійних моделей.● матеріал виготовлення-нейлон / метал / бавовна. Високоякісні нейлон і бавовна застосовують в професійних моделях, в аматорських вуличних — в основному синтетику, яка відрізняється хорошою сійкістю до зовнішніх умов● за типом установки сітки можуть бути стаціонарними і знімними. Перші регулюються спеціальним шнуром, другі встановлюються за допомогою гвинтів.● колір сітки може бути будь-яким, але осередки — 1,3-1,5 см. Обов’язкова умова — біла кромка, ширина якої становить 1,5 см.
 • 6. Ракетка. Якщо навіть ви визначилися, який стіл для тенісу вибрати, важливо врахувати і якість аксесуарів. Це індивідуальний інвентар, який підбирається з урахуванням комфорту гравця: важливо, щоб ракетка не ковзала, щоб її було зручно тримати, коли ви граєте. Вага з урахуванням накладок може становити від 150 до 500 гр.характеристики ракетки вимірюються в балах: кручення (чим більше, тим сильніше можна закручувати кулю), швидкість відскоку м’яча від ракетки, а також контроль (чим вище, тим менше зусиль потрібно для потрапляння в стіл). Деякі рекомендації щодо вибору ракетки і типу гравця:● початківець — швидкість і кручення складають до 50 балів, контроль-100 балів. Маркування-1 зірка.● просунутий-крутіння і швидкість складають 70 балів, контроль-90 балів. Маркування – 2-3 зірки.● професіонал-швидкість і крутіння складають 100 балів, контроль — 90 балів. Маркування-4-5 зірок.
 • 7. М’яч. Основна умова вибору-жорсткість його поверхні, що визначає якість відскоку. Важливо пам’ятати, що в професійній грі є місце тільки помаранчевому або білому м’ячу, для розваг виготовляють вироби в будь-яких кольорах. Також м’ячі класифікуються за зірками: 1 — недорогі вироби з невисоким терміном експлуатації, 2-3-продукція з високими характеристиками міцності для тренувань.

Поради щодо експлуатації тенісного столу

 • 1. Не можна порушувати умови установки столу-варіанти для приміщень придатні для гри тільки на критих площах.
 • 2. Який би тенісний стіл ви не вибрали (всепогодний, антивандальний або інший), лягати, стрибати і бігати по ньому категорично заборонено. Навіть найнадійніші варіанти розраховані на гру, а тому при такому зверненні можуть просто тріснути, прогнутися або зовсім зламатися.
 • 3. Інструкція по установці столу завжди йде в комплекті. Якщо ви самі не можете впоратися з його установкою, краще викликати відповідного фахівця. Будь-яка похибка чревата пошкодженням важливих деталей.
 • 4. Установка повинна проводитися на рівній поверхні. Коліщатка на ніжках завжди фіксуються.
 • 5. Необхідно періодично чистити стіл губкою або м’якою ганчіркою без хімічних і побутових засобів.
 • 6. Після гри рекомендується надягати на стіл захисний чохол.

Те, наскільки правильно ви вибрали тенісний стіл для будинку або вулиці, а також інший інвентар, безпосередньо впливає на якість гри / тренування. А якщо ви новачок, то це і зовсім визначає, чи сподобається вам такий вид спорту. Враховуйте всі характеристики при покупці комплекту для тенісу, і тоді гра стане і цікавою, і корисною з точки зору фізичної активності.