7 золотих правил здорової спини

893

Малорухливий спосіб життя і незнання елементарних основ профілактики захворювань опорно-рухового апарату можуть призвести до плачевних наслідків. Порушення постави, больові відчуття в суглобах і м’язах, поганий сон, радикуліт, остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків. Останні три — серйозні захворювання, нерідко мають ускладнення і вимагають тривалого і складного лікування.

Щоб залишатися рухомим і життєрадісним до глибокої старості, запам’ятайте кілька простих правил. Їх всього 7.

Як зберегти спину здоровою: 7 простих правил

1. Не носіть важкі сумки через плече. Вага сумки не повинен перевищувати 10% від маси вашого тіла. Якщо вона важче, і ви носите її постійно на одному і тому ж плечі, це може викликати болі в спині, викривлення постави і навіть головні болі, мігрені.

Намагайтеся контролювати вагу ручної поклажі або хоча б міняйте боку носіння сумки. Сьогодні на правому плечі, завтра — на лівому. Більшість же носить сумки на одній стороні роками. Це дуже шкідливо.

2. У прохолодну погоду тримайте поперек в теплі, навіть якщо дуже хочеться пофорсіть. Застудити м’язи поперекового відділу спини дуже легко. Це може статися навіть з-за нетривалого перебування на протязі. Переохолодження може призвести до серйозних захворювань: радикуліт, ішіас. Вибирайте одяг по сезону, яка повністю закриває нижню частину спини.

7 золотих правил здорової спини

3. У повсякденному житті не носіть взуття на високому каблуці. Замініть вузькі човники більш практичною взуттям — лоферами, мокасинами, ботильйони або туфлями з низьким стійким каблуком.

Високий каблук викликає перенапруження м’язів спини, сідниць, стегон, гомілок, литок. Тиск на спинномозкові нерви зростає. В результаті вага тіла починає розподілятися незвично і нерівномірно, що призводить до порушення природної постави, яку ми маємо від природи. З’являються болі в спині, зростають ризики розвитку варикозного розширення вен, артриту, артрозу, радикуліту.

4. Якщо ваша робота пов’язана з постійним перебуванням на робочому місці або за кермом, візьміть за правило робити щогодини п’ятихвилинні перерви. Встаньте, походіть, потягніться в різні боки, прогуляйтеся навколо столу, помасажуйте область попереку, зробіть махи руками.

Якщо робота не дозволяє відволікатися кожні 60 хвилин, робіть перерви рідше, але обов’язково робіть. Нехай фізкультхвилинок буде всього 3 за день — це краще, ніж жодного.

5. Вибираючи між глибоким м’яким кріслом, яке так і манить, щоб в ньому потонули, і твердим дерев’яним стільцем або табуретом, віддавайте перевагу останньому. Навіть відпочиваючи, постарайтеся сидіти акуратно, компактно, а не вальяжно розвалюватися.

7 золотих правил здорової спини

6. Те ж і зі спальним місцем. Забудьте про пухнастих бабусиних перинах, про продавлених панцирних ліжках. Всього двох тижнів «відпочинку» на ліжку з провислою сіткою достатньо для того, щоб потім мучитися болями в спині. Завжди спите тільки на рівному полужестком ложе!

7. Остерігайтеся довгий час перебувати в незручному становищі. Сидячи або стоячи — не важливо. Наприклад, не соромтеся сказати, якщо вам тісно втрьох на задньому пасажирському сидінні. Не працюйте в скорченому стані. Вашому тілу і хребта повинно бути комфортно.

Нарешті, намагайтеся більше часу проводити в русі і не харчуйтеся шкідливими продуктами. Скоротіть споживання солоного, жирного, солодкого, відмовтеся від куріння і надмірного вживання алкоголю. Частіше гуляйте пішки, робіть хоча б елементарну зарядку. Наприклад, для зміцнення м’язів спини. Як робити зарядку, розповість ця стаття.