Як правильно вибрати кисневий балон

1-2-2021

Введення з початку пандемії коронавірусу Covid-19 збільшилася потреба лікарень в медичному кисні, адже цей газ застосовується для підтримки дихання пацієнтів, підключених до апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Щоб лікарі змогли вчасно і в повному обсязі надати допомогу «важким» пацієнтам під час другої хвилі епідемії, починати готуватися до неї потрібно вже зараз.

Про те, як медичні установи можуть це зробити з мінімальними для себе зусиллями, читайте в цій статті, або за більш докладною інформацією звертайтеся за посиланням купить кислородный баллон бу та отримуйте відповідь.

Яким повинен бути медичний кисень? Медичний кисень повинен відповідати вимогам ГОСТ №5583-78. Його головна відмінність від технічного кисню у відсутності сторонніх домішок, забруднень і запахів. Крім того, він є абсолютно сухим, що запобігає накопиченню води в кисневих трубках. Для перевірки на відповідність цим вимогам перед початком використання медичний кисень в обов’язковому порядку проходить багаторівневий контроль, щоб не нашкодити здоров’ю пацієнтів. Вимоги стерильності і безпеки стосуються не тільки самого медичного газу, але також ємностей для його зберігання і транспортування.

У лікарнях медичний кисень, як правило, зберігається або в газових балонах, або в спеціалізованих судинах – кріогенних газифікаторах. З’ясуємо, який з цих способів зберігання буде оптимальним в умовах пандемії коронавірусу.

Балон проти газифікатора: що вибрати? Вибір способу зберігання медичного кисню залежить від обсягу газу, який споживає медичний заклад. Кисневий балон зручний, коли кількість пацієнтів невелика і його легко спрогнозувати. В умовах пандемії коронавірусу COVID-19 не завжди є час на своєчасне обслуговування кисневих балонів, тому, щоб забезпечити безперебійну і автономну подачу кисню для пацієнтів, в якості альтернативи можна використовувати кріогенні газифікатори. Так, 40-літровий кисневий балон містить 6,3 м3 газу. Відповідно, стандартна рампа на 10 балонів забезпечує розгойдування 63 м3 газу. При споживанні до 15м3 кисню добу, 10-ти балонів вистачить на 4-5 днів. А ось кисню, що зберігається в газифікаторі VISTA об’ємом 0,9 м3, вистачить більш ніж на 50 днів при аналогічній витраті. Є й інші переваги використання газифікаторів в порівнянні з газовими балонами: впевненість у безпеці своїх пацієнтів Чистота газу всередині балона залежить від порядності Постачальника: нерідко кисень заправляють в ємності, в яких раніше зберігався інший газ, причому роблять це з порушенням технології в напівпідвальних приміщеннях. Крім того, з часом сталеві балони можуть почати іржавіти зсередини, що часто залишається непоміченим і також призводить до забруднення медичного газу. Таким чином, сторонні домішки, частинки пилу і іржі в майбутньому легко можуть потрапити в легені пацієнта.

Інша ситуація з кисневими газифікаторами: навіть якщо в резервуар газифікатора непомітно потрапить пил, то вона осяде внизу, так як газ зберігається в рідкому вигляді, а отвір видачі кисню знаходиться на висоті 2-3 см від нижньої точки судини. Іржа також виключена, адже внутрішній смокчуть газифікатора виготовляють з нержавіючої сталі. Зниження транспортних витрат в 10 разів згідно з правилами ДОПНВ, на 1 автомобілі “Газель” без спеціального дозволу можливо перевезти (для порівняння): 24 стандартних кисневих балона, в яких міститься 151 м3 медичного кисню, 1 кріогенний газифікатор VISTA-0,9, в якому міститься 1600 м3 медичного кисню. Зверніть увагу, що вага вантажу в обох випадках один і той же (1,9 тонни), а ось обсяг перевезеного газу відрізняється на порядок. Економія витрати газу При використанні газифікатора Vista – 09 втрати по газу є мінімальними за рахунок застосування при виробництві багатошарової екранно-вакуумної ізоляції внутрішнього судини. Підвищення безпеки експлуатації на відміну від газових балонів, в газифікаторах медичний газ зберігається при більш низькому тиску, так як знаходиться в зрідженому стані. Економія площ для зберігання газу 1 газифікатор здатний замінити до декількох сотень стандартних 40-ка літрових балонів. Економія часу на обслуговування для обслуговування кисневого газифікатора досить 1 оператора. Але, як і у будь-якого обладнання, у медичних газифікаторів є свої особливості експлуатації. Розповідаємо, що необхідно врахувати перед їх придбанням.