Як вибирати ролики

3-26-2020

Катання на роликах, улюблене заняття дітей та підліткової молоді, особливо напередодні літніх канікул. Зі статті ви дізнаєтеся як правильно вибрати ролики і на які основні параметри звернути увагу при покупці. Отже рекомендуємо звернутися за посиланням купити ролики , великій вибір , та помірні ціни.

Протягом декількох століть роликові ковзани піддавалися модернізації. У 1760 році бельгієць Дж. Мерлін винайшов незвичайну конструкцію, яка кріпилася на взуття і складалася з двох невеликих коліс. Прабатьки роликів вважалися травма небезпечними, так як були нестійкі і не мали гальмівних елементів.

У 1863 році Дж. Плімптон придумав чотириколісні ролики, колеса яких розташовувалися з боків залізної осі на рівні п’яти і носка і за допомогою шкіряних ременів кріпилися на взуття (квади). Такий винахід користувалося великою популярністю аж до 1979 року.

Засновники компанії Rollerblade зробили революцію в роликовій індустрії, створивши роликові черевики з прямим колісним рядом посередині ступні.

Компанія K2 винайшла більш комфортні черевики, а фірма створила модель, яку можна зібрати і розібрати своїми руками. Зазначені три фірми вважаються лідерами з виробництва сучасних роликових ковзанів.

Як вибрати роликові ковзани для дитини
При виборі роликів, перш за все, необхідно звертати увагу на фірму – виробника, категорично не можна купувати ролики невідомих “китайських” марок. Роликові моделі відрізняються за стилем і швидкості їзди:

ковзани для агресивного катання, нижче своїх побратимів, черевик внизу посилений пластиковою підвіскою, яка плавно перетікає в раму, вони призначені для виконання акробатичних трюків і не дуже швидкісні,
бігові ролики, призначені для швидкісного катання на спеціальних трасах, кататися на таких ковзанах по місту небезпечно через погану маневреності,
ролики для слалому, спеціально призначені для фігурного катання по асфальту, саме на них об’їжджають конусні перешкоди, їзда змійкою, вісімкою і називається це ” Фрістайл-слалом”,
ролики FreeSKate, успішно поєднують в собі швидкість, динамічність і маневреність, єдиний недолік-висока ціна,
фітнес-ролики ідеально підходять для початківців, їзда на таких ковзанах буде приємною і безпечною.
Черевики для роликів бувають трьох видів: м’який; жорсткий; комбінований.
Оболонка жорстких черевик складається з пластика, всередині знаходиться м’який носок, підібрати ідеальний розмір “по нозі” не вдасться, вони будуть або більше, або менше.

М’які черевики зроблені зі шкіри або шкірозамінника, не створюють дискомфорту при їзді, але швидко зношуються і погано захищають від удару. Комбіновані черевики поєднують в собі плюси і мінуси перших двох моделей.

Матеріал рами складається з пластику або металу (тобто алюмінію), рідше титану і магнію. Металеві рами більш аеродинамічні, з їх допомогою легше розганятися також відсутня вібрація при катанні. Пластикові рами швидко ламаються і дуже чутливі до дорожніх нерівностей. Довжина рами залежить від моделі. Існують ковзани зі знімною рамою італійської фірми Hypno.

Колеса розрізняють за розміром і матеріалом. Діаметр коліс варіюється від 40 мм до 100 мм, важливо знати, чим воно більше, тим вище швидкість.

Для новачків краще використовувати колеса 78-80 мм, а колеса від 40 до 70 мм підходять для слалому або агресивного катання.

Колеса виготовляють з поліуретану, які відрізняються по жорсткості і маркуються двозначним числом з великою літерою “а”.

Початківцям ролерам краще вчитися на м’яких колесах від 72а до 80А, професійним фрістайлерам і фріскейтерам підходять жорсткі швидкісні колеса від 85а і вище.

Підшипники-незамінна деталь колеса, саме від них залежить швидкість і комфорт при катанні, маркуються великими латинськими літерами ABEC зі шкалою від 1 до 9.

Найнадійнішими вважаються підшипники фірми Powerslide, SKF, SEBA і Rollerblade, при виборі зверніть увагу на вологостійкість і антиржавчину.

Догляд за черевиками не складе труднощів, кожну деталь можна вимити і просушити. З урахуванням ступеня зносу, колеса періодично можна міняти місцями.

Складнощі виникають при догляді за підшипниками, при сухій погоді їх треба очистити від пилу пилососом, а якщо вони промокли або в них потрапила бруд, колесо треба розібрати, промити підшипник, висушити його і обробити розчином WD-40. При такому догляді ролики прослужать досить довго.