Заточка кухонних ножів для домашнього використання на ручних точилках

2-10-2021


● Ніж перестав різати

● Леза просто ковзає по продуктам

● Упустили і погнулися кінчики ♪

● З’явилися задирки, щербини і іржа

Значить ніж пора заточувати!

Заточка кухонних ножів для домашнього використання на ручних точилках, до речі придбати таку точилку можна за посиланням тут. Ніж на кухні будинку повинен різати так само добре як і на кухні в ресторані. І хоча це ніби як очевидно, в реальності все не зовсім так.

Зазвичай домашні ножі “Тупі як валянки” ☺ ️ це печаль і проза життя.

Для господинь це дуже неприємно. Лезо ножа просто ковзає по поверхні, помідор мнеться, хліб кришиться і виникає роздратування від того, що ніж не ріже як треба.

Максимум що роблять з такими ножами в домашніх умовах, це “підточують” їх на ручній точилці з металевими дисками. Трохи обдирають ріжучу кромку, і цим задовольняються. Це звичайно допомагає, але не дуже сильно. Заточка тримається не довго та й ріжуть такі ножі не супер. Проте ручні Точила популярний інструмент в господарстві, хоча вони і завдають шкоди ножу.

Прості дешеві ножики типу” радянських”, яких не шкода, можна” заточувати ” таким способом. Але японським і керамічним ножам, такий спосіб заточування протипоказаний.

Їх не можна заточувати за допомогою цього не хитрого пристосування.

Важливо!!! На таких ручних точилках ні в якому разі не можна заточувати японські та керамічні ножі!
При спробі заточування в цих точилках керамічних або японських ножів, висока ймовірність, що ріжуча кромка ножа по всій довжині обламається і викришиться.

Стане гірше ніж було, самостійно таке не виправити, а за виправлення в заточной майстерні з вас візьмуть більше грошей, ніж якби ви не намагалися заточити ніж самостійно.

Якщо ви все-таки спробували і у ножа викришилося лезо, то буде краще якщо для виправлення, ви віднесете його в спеціалізовану заточувальну майстерню. Ви навряд чи зможете нормально усунути глибокі відколи без необхідного обладнання і навичок.

Простіше і дешевше довірити виправлення і заточку кухонного ножа фахівцям.

Чи варто точити ніж в будках
металоремонт
Ви, звичайно, можете спробувати заточити там свої кухонні ножі.

Але ми вважаємо що це місце де не треба точити ножі.

У більшості випадків там використовуються дуже грубі точильні камені, не дотримуються кути заточування і не прибираються задирки.

Фахівці акуратно виводять ріжучу кромку ножа і перевіряємо гостроту на газетному аркуші. Ніж ріже легко з приємним шурхотом.

Їм навіть можна голитися (але ми цього не рекомендуємо, адже кожну річ краще використовувати за призначенням

Як надовго зберегти гостроту ножів

Кілька простих правил
● Використовуйте мусат. Мусат це відмінний помічник для кухаря. Він часто йде в комплекті багатьох наборів кухонних ножів, але мало хто з покупців знає що це і навіщо він потрібен. Це керамічний або металевий штир з поздовжніми насічками.

В процесі експлуатації ріжуча кромка ножа злегка загинається і ніж перестає добре різати. Зробіть декількох легких рухів у напрямку до себе, проводячи лезом уздовж мусата з одного і з іншого боку, і ваш ніж почне знову добре різати.

● Використовуйте тільки дерев’яні Обробні дошки. Щоб заточка ножа трималася якомога довше не використовуйте пластикові і особливо скляні та керамічні дошки. Лезо ножа швидко затупиться.

Найкраще заточка зберігається при використанні дерев’яних торцевих дощок. Але і звичайна дошка з липи відмінно підходить.

● Не мийте ножі в посудомийній машині. В першу чергу це відноситься до дорогих кухарським японським і німецьким ножам. Багато разів було помічено, що миючий засіб для машинок в поєднанні з водою і теплової сушінням, призводить до появи точкової (піттінгової) корозії на лезах.

На ріжучих крайках з’являються маленькі дірочки і каверни. Ніж починає чіпляти і перестає нормально різати. Щоб їх прибрати, під час заточування доводиться сточувати більше металу і ресурс ножа скорочується.

На простих копійчаних ножах така проблема поки не зустрічалася. Але можливо у їх власників просто немає посудомийної машини.

● Використовуйте ніж за призначенням. Це означає Не робіть з ножа “сокиру” і не намагайтеся перерубати їм кістку. І тим більше не бийте по обуху молотком.

Не використовуйте ніж “як викрутку”. Швидше за все ви зламаєте або зігнете кінчик. І не стругайте кухонним ножем різні Деревинки. Він звичайно впорається, але і швидко затупиться.

Щоб розрубати кістку використовуйте сокиру, шурупи краще відкручувати викрутками, Деревинки стругайте стамесками або спеціальним туристичним або будь-яким іншим (але не кухонним) ножем.

І тоді, швидше за все, ваш кухарський або кухонний ніж буде служити вам довго і добре.