Вибір надійної та якісної ланцюгової електропили

11-1-2020


Потрібно підготувати колоди для майбутньої будівництва, заготовити дрова на зиму або спиляти засохле дерево? Для цих цілей вам найкраще придбати електропилу. Ми розповімо, за якими параметрами можна вибрати. Дізнайтеся докладніше за посиланням купить электропилу

Призначення і основні переваги електричної пили

Найчастіше подібний інструмент набувають для виконання необхідних робіт по господарству, в приватній майстерні, а також на лісопереробці і в будівництві. Без сумніву, таке електрообладнання найбільшою популярністю користується у власників приватних садиб, а також садівників, які активно займаються обрізанням дерев. За допомогою електропили можна вирішувати масу різних завдань – корисність цього пристрою важко переоцінити, причому, в будь-яку пору року.

Перше питання, яке виникає перед тими, хто вирішив придбати пилу – яку модель придбати – електричну або бензинову? Щоб відповісти на це, слід розібратися в основних перевагах і недоліках вищезазначених видів пив.
Бензинова пила відрізняється наступними перевагами:

 • ✓ Висока потужність за рахунок великих обертів бензинового двигуна.
 • ✓Можливість працювати до восьми годин практично без перерви.
 • ✓ Мобільність, так як пристрій не залежить від системи електроживлення.
 • Недоліки бензинової пили:
 • ✓ Підвищений рівень шуму.
 • ✓Необхідність в регулярному технічному обслуговуванні.
 • ✓ Неможливість використання в приміщенні через підвищений рівень вихлопних газів.
 • ✓Велика вага і значні габаритні розміри.
 • Електрична пила також має вагомі переваги:
 • ✓низький рівень шуму;
 • ✓ невеликі габаритні розміри і досить легка вага;
 • ✓ відсутність шкідливих вихлопних газів, завдяки чому вона може працювати в приміщенні;
 • ✓не вимагає складного технічного обслуговування.


Втім, є і невеликі недоліки:

 • ✓ працює тільки в тих місцях, де є підключення до електромережі;
 • ✓ менша потужність, якщо порівнювати з бензиновими аналогами;
 • ✓необхідність постійно робити перерви в роботі, щоб електричний двигун міг охолонути.


Отже, ви збираєтеся купувати пилу як допоміжний інструмент для використання в майстерні або на будівництві? Або ж шукаєте інструмент для роботи на своїй присадибній ділянці? При цьому ви не плануєте користуватися пилкою тривалий час і не хочете зв’язуватися з серйозним обслуговуванням ДВС? Якщо хоч один з вищеназваних критеріїв підходить під вашу ситуацію, значить, то вам точно потрібно зупинитися на варіанті з електричною ланцюговою пилкою. Давайте розберемося, як вибрати пилу, найбільш підходящу під ваші заплановані завдання.

Параметри вибору

Перед тим, як торкнутися технічних характеристик, слід з’ясувати цілі і періодичність використання електричної пилки. Одна справа-спиляти в своєму саду пару дерев, а зовсім інше – заготовити на зиму кубометри дров або вирізати в зрубі Отвори під вікна і двері. Також радимо подумати і про максимальний діаметр дерев’яних заготовок, які ви плануєте обробляти пилкою. Уважно вивчайте характеристики пилки: якщо вона розрахована на розпилювання заготовок діаметром до 250 мм, то великі колоди доведеться пиляти двома-трьома заходами.

Технічні характеристики електричної пили

Потужність пили. Даний параметр характеризує продуктивність обладнання, а також його пряме призначення. Модифікації інструменту, що комплектується двигуном потужністю до 1000 Вт, підійдуть для нечастих побутових цілей. Такою пилкою ви зможете обрізати гілки, заготовлювати невеликі обсяги дров, а також виконувати прості теслярські роботи. Для майстерні і великого домашнього господарства слід купувати пили з потужністю двигуна від 2000 ват і вище. Такі пристрої мають довгу шину, що дозволяє розрізати великі заготовки.
Довжина шини. Від цього параметра безпосередньо залежить величина колоди, з якою зможе впоратися електропила. Найбільш підходящим вважається пила з шиною 30 сантиметрів, що підходить як для обрізки гілок, так і для виконання теслярських робіт, наприклад, фігурного випилювання. Для будівництва краще купувати пилу з довжиною шини до 45 см.
Крок ланцюга. Більшість моделей оснащується ланцюгами з кроком 3/8 дюйма, завдяки чому пропил виходить акуратним і при цьому забезпечується безпека і мінімальна ймовірність виникнення зворотного удару при виконанні робіт.
Розташування двигуна. Електропили за цим параметром можна розділити на два види:

✓з поперечним розташуванням мотора. Такий тип пив не має в своїй конструкції кутового редуктора, що з одного боку підвищує ККД і значно спрощує конструкцію, але, а з іншого – погіршує балансування конструкції і робить корпус більш широким. Такий тип компонування підходить для розпилів у вертикальній площині, наприклад, ідеально підходить для заготівлі дров. У той же час при виконанні більш складних робіт ця громіздка конструкція буде не зовсім доречна;
✓з поздовжнім розташуванням. Більш вузька конструкція, що забезпечує хорошу балансування. Таку пилу не веде в бік, навіть коли ви розпилюєте заготовку під кутом. З нею також дуже зручно працювати в складних умовах і важкодоступних місцях. Однак є у такого конструктивного варіанту і один вагомий недолік-це конічний редуктор, який не тільки ускладнює всю конструкцію, але ще і позначається на вартості інструменту.
Вага пили. Тяжкість інструменту впливає на зручність роботи цією технікою і на тривалість. Побутові малопотужні пристрої важать приблизно 4-5 кг, а професійні пристрої мають вагу в межах вже 7 кг.

Додаткові аспекти вибору електропили

Крім основних технічних характеристик є ще цілий ряд параметрів, на які варто звернути увагу при виборі найбільш підходящої електричної пили. Ці “пункти” визначають комфорт, зручність, а також безпеку використання інструменту. Далі ми розберемося в цих трьох важливих аспектах.

✓ Зручність використання. Більшість моделей електропил комплектується невеликим світловим індикатором, який вказує на підключення до мережі електроживлення. З таким індикатором ви точно не забудете вимкнути пилу після виконання робіт. Крім того, для полегшення роботи, в пилах передбачається автоматичне мастило ріжучої ланцюга, що позбавляє користувача від цієї трудомісткої операції. Рівень мастила можна побачити через спеціальне оглядове віконце. Крім того, деякі моделі комплектуються системою безключового натягу ланцюга – для цього потрібно лише підкрутити регулятор, який виведений на корпус інструменту.
✓Безпека експлуатації. Подвійна ізоляція надійно захищає електропили від можливих пробоїв струмом. Такий захист є у пил Champion, Makita і т.п. багато агрегати, для запобігання можливого випадкового пуску, мають в конструкції блокування вимикача. Ну, а найважливішою системою безпеки, якою повинні бути обладнані всі пили, є гальмо ланцюга, що спрацьовує при зворотному ударі через натискання на спеціальний конструкційний щиток.
✓Комфорт. Щоб пилкою було комфортно працювати, її конструкція повинна бути продумана до найдрібніших деталей. Наприклад, одна або дві рукоятки на корпусі роблять поводження з інструментом більш зручним – користувач може надійно утримувати і самостійно направляти ріжучу частину пилки. Система плавного пуску допомагає запускати двигун без ривків і т. д.
Бренди ланцюгових електричних пилок
Асортимент подібної продукції розділяється на моделі, які випускають компанії, що займаються виробництвом садової техніки, а також компанії, що вважаються лідерами в сфері виробництва електричного інструменту. До першої категорії відносяться такі відомі бренди, як Stihl, AL-KO, Champion, Gardena, Husqvarna, а до другої категорії – Hitachi, Sturm, Makita, Bosch і т. д. Якщо в цьому списку немає вашого фаворита, продукцію якого ви намагаєтеся завжди купувати, то тоді вам слід вивчити відгуки інших користувачів і на їх підставі вже робити висновки про придбання електропили тієї чи іншої марки.